Diyaliz Hizmetleri Tanıtımı
25 Ağustos 2022

Hemodiyaliz ünitemiz hastanemizin  giriş katında, acil servisin arka tarafındadır. Ünitemizin kendine ait hasta girişi bulunmaktadır. Diyaliz ünitemiz 12 Hbs(-) hemodiyaliz makinesi ile hizmete devam etmektedir.

Diyaliz ünitemizde, 4 hemşire,1 diyaliz teknikeri ,1 şoför ,1 temizlik görevlisi ile hizmet vermekteyiz.

Diyaliz hastalarımızı ünitemize getirmek için 16+1 koltuklu diyaliz aracımız bulunmaktır. Aracımızla Gölhisar içinden ve köylerinden, Altınyayla ilçesinden ve köylerinden ,Çavdır ilçesi  ve köylerinden, Tefenni ilçesi Başpınar,Belkaya ve Yeşilköy’den  hastalarımız taşınmaktadır.

Diyaliz hastalarımız genel olarak haftanın 3 günü 4 saat diyaliz tedavisi görmektedirler.Pazartesi –Çarşamba –Cuma günleri  4’er saatten 2 seans olarak diyaliz hizmeti vermekteyiz. Salı –Perşembe –cumartesi  günleri tek seansta diyaliz hizmeti vermekteyiz. Hasta sayımızın artması durumunda öğleden sonra seans  açılması planlanmaktadır.

İş Akışımız; Hastalarımız sabah saat 8.00 de diyaliz aracımızla diyaliz ünitemize ulaşmış olurlar.8.00 – 8.30 arasında diyaliz tedavisine başlayan hastalarımız, saat 12.00 – 12.30 gibi tedavileri bitmiş olur. Diyaliz makinaların yıkama işlemi bittikten sonra ikinci seans hastalarımız diyaliz tedavisine başlar.16.30 -17.30 saatleri arasında hastalarımızın tedavisi bitmiş olur. Makinalarımız’ın temizliği ve sterilizasyonu yapılır. Bir sonraki güne cihazlarımız  hazır hale  getirilir.