Evde Sağlık Hizmetleri
20 Ocak 2022

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ (444 3 833)

Evde Saglik Hizmetlerinde amaç sürekli bakim ve takibe ihtiyaç duyan hastalara ve ailelerine tibbi, psikolojik ve sosyal destek saglamaktir. Asil amacin hastaya tani koymaktan ziyade, tanisi konulmus hastanin düzenlenmis olan tedavisin uygulanmasi, takibi ve egitimini saglamaktir. Uygulama ile hastalarin rutin muayeneleri, hastaligiyla ilgili kan tetkikleri, mesane-nazogastrik sonda takilmasi ve takibi, yara pansumanlari, heyet raporlarinin yenilenmesi, tekerlekli sandalye, alt bezi ve tibbi malzeme aliminda yardimci olmak, sosyal ve psikolojik destek verilmesi gibi saglik hizmetlerinin ilgili hastalara ulastirilmasi konusunda destek vermektedir.

Evde sağlık Hizmetleri Birimininkurulması ile hastanede ve toğun bakımda ortalama hasta kalış siresini kısaltmak, hastaları hastane enfeksiyok riskine karşı korumak, hasta tedavi maliyetini düşürmek, toğun bakımda boş yatak bulma sorununa çözüm bulmak, yatağa bağımlı olan hastaların hastaneye gelme zorunluluğunu ortadan kaldırmak, hastanın muayene, tedavi ve bakımını kendi öz yaşam alanında sunarak hasta memnunyietini arttırmaktır.

 


 

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ   (444 3 833)

 

Evde Sağlık Hizmetlerinden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar (Alzheimer, demans, felç gibi...) yararlanabilmektedir. Gölhisar, Çavdır, Söğüt, Altınyayla Merkezleri ve merkez köylere Gölhisar Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimince hizmet verilmektedir.

Gölhisar Devlet Hastanesi 0 248 411 3007  numaralı telefonunu arayarak 1058 dahili numaradan telefondan arayarak ulaşabilirsiniz. Hafta içi mesai saatleri içerisinde arayarak bilgi alabilirsiniz. Artık evinizde yalnız değilsiniz.